تو کجاست؟

دیشب شب نشین بودیم با ضیاء ترابی و قربان ولیی و برادران توکلی در حضور سیدِ مهدوی(م.مؤید)،  شبی خوش که برفِ فرحزاد نیک انجامش کرد...

مؤید از گذشته گفت و از بیژن الهی و اسماعیل نوری علا و یدالله رویایی. از شعر گفت. شعر گفت و خواند. یحیای نگاه را خواند به آواز. نرگس هنوز را خواند. می خواند و من فکر می کردم که چگونه با خواندن شعرهای مکتوب و نشنیدن صدای شاعر،  پشت دیوار خودساخته ی ذهنیت های شخصی مان از جانمایه ی شعر دور می مانیم. و فکر می کردم که اجرای شعر توسط شاعر چه اهمیتی دارد. مؤید می خواند و من فکر می کردم به موسیقی ای که با نشنیدن صدای شاعر گم می شود.

+         

اولین دوشنبه ی اسفند ماه قرار است از کتاب تو کجاست؟ م. مؤید سخن بگوییم. کتابی که به زعم من، بهترین کتاب شعر سال ۸۵ است. شنیدن صدای مؤید، من را به معناهایی تازه رسانده و حرف هایم را به سامانی نو دعوت کرده است.

/ 41 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجيد سعدآبادی

سلام استاد ديديد اين هم تمام شد ولی باز فقط خدا فهميد اون يه ساعته کلی کارتون دارم يادتون که به اين زودی نرفته ؟ نه می دونم لقمان ايه ۱۸ تا ۱۹ سخن آرام بگو نه فرياد بلند که منکر و زشت ترين صداها صدای حيوانيست چهار پا شايد صدای هياهوی مردم جاهل و .....کار ُ مراد باشد

زينب

کاش می شد در میان واژاه ها واژه لبخند را معنا نمود از میان سالها زندگی روز های گزیه را فردا نمود

تقي دژاكام

سلام بر دوست . عنوان يادداشت جديد وبلاگم «مرسی که آپمو می خونی .کامنت يادت نره!» است . افتخار مي ديد؟

محمود سنجری سینا

سلام بر نادمی عزیز ...از آن محفل محروم ماندم و از این نیز ...که بی گاه به تهران آمدم ...شاد باشی

ِمهدی

سلام استاد شکارچی هستم از قم. اگر خاطرتان باشد: يک تار دو تار يک خروار يا بدون روسری خواسته يا ناخواسته پا در طيفی گذاشته ام که به ضيافت شامی دعوتم می کند و گيسوان تورا سفيد./ با يک شعر تازه شمارا به کاکتوس خانه ام دعوت ميکنم. بدرود.

هاشم کرونی

سلام . شما را به كلاس نقاشي زير بارووووون دعوت مي كنم . لطفن بياييد و ببينيد...

فريد

سلام سید عزیز: برای این مطلب جدید نیاز به کمکت دارم. اگر تونستی یه سر بزن و در مورد این مطلب نظرت رو بگو. خیلی ممنونت می شم.