هر کسی را هوسی ...

یک بار آقای امید روحانی - متخصص بی هوشی و غریب نوازی - در باره ی نقدهای سینمایی آقای مسعد فراستی نوشت که شهامت می خواهد این چنین در نوشته ها عریان شدن! (نقل به مضمون)  حالا -به قول عمران صلاحی- حکایت خود اوست. ایشان در گفت و گویی که با آقای کیارستمی، به مناسبت انتشار کتاب «سعدی از دست خویشتن فریاد» و فروش خوب آن، در چهل و هفتمین شماره ی شهروند امروز کرده، یک استریپ تیز شش بخشی را به نمایش گذاشته است. این نمایش، لحظه هایی به یادماندنی دارد از این قبیل :

- آقای کیارستمی تاکید می کند که هدفش از ساختن این کتاب، استخراج لُبّ مطلبِ یک غزل است و برای رسیدن به این مقصود با لطایف الحیل نگارشی به ساده سازی پرداخته است. اما آقای روحانی با توسل به واژه هایی چون کانسپچوالیسم، مینیمالیسم و ... خواسته است که ابن فرایند را پیچیده نشان دهد.

 

معتقدم که آقای کیارستمی به این گفت و گو نیاز داشته است و فکر می کنم بهتر است که در چاپ بعدی آن را به کتابش پیوست کند. ( همان تاثیری را خواهد داشت که مقدمه ی آقای میراحسان بر کتاب شعرهای کیارستمی داشت) خواننده نیز با او همسو خواهد شد و توقع زیادی هم نخواهد داشت. به علاوه، خبرهای خوبی هم از این گفت و گو نصیب خواننده می شود از این جمله که :

-آقای کیارستمی قصد ندارد که به سراغ مولوی و خاقانی برود...  

/ 6 نظر / 17 بازدید
submergedpopulation

سعدی از دست خویشتن فریاد فروش خوب از دست خویشتن فریاد کیارستمی از دست خویشتن فریاد قصد ندارد از دست خویشتن فریاد نون قرض دادن از دست خویشتن فریاد فرایند پیچیده از دست خویشتن فریاد ساده انگاری از دست خویشتن فریاد لب مطلب از دست خویشتن فریاد شماره 47 شهروند امروز از دست خویشتن فریاد مسعود فراستی از دست خویشتن فریاد هر کسی را هوسی از دست خویشتن فریاد شهامت می خواهد از دست خویشتن فریاد همسو شدن از دست خویشتن فریاد از این قبیل از دست خویشتن فریاد

1

[گریه][بغل][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][زبان][بغل][بغل]

داود

نوشته گلمكاني رو هم خونديد؟

محسن

سلام ما که زورمون میاد پنج شیش هزارتومن بدیم که فقط قیافه روشنفکرانه بگیریم. یه یری هم به ما بزن، آپ شدیم!

حسینی مدیروبلاگ1300مقاله وتحقیق رایگان

اگه وقت کردید به وب من هم یه سری بزنید من بیش از1300مقاله وتحقیق رایگان راجمع آوری کردم وبلاگ من باپیج رنک2آماده تبادل لینک باشماست لطفااگرتمایل داریدمن راباعنوان "1300مقاله وتحقیق رایگان"وبه آدرس:http://www.beheshtnet.blogfa.com لینک کنیدوسپس ازطریق نظرات خبردهیدتامی خواهیدباچه نام وآدرسی لینک شوید ----------------------------------------------------- ثبت رایگان وبلاگ شمادر150موتورجستجوی جهان وبلاگ بهشت نت دراقدامی دیگردرجهت ارائه خدمات رایگان به وبلاگ هااقدام به ثبت وبلاگ هابه طورمستقیم وبدون هزینه در150موتورجستجونموده است. برای استفاده ازاین سرویس رایگان می بایست آدرس وبلاگ خودرابطورکامل به همراه ایمیلی ازفردصاحب وبلاگ برای ماازطریق فرم ارسال نظرات وبلاگ بهشت نت ارسال کنیدتاوبلاگ شمادرهمان روزدرتمام150موتورجستجو ثبت شود. ایمیلی که ازشمادرخواست می شودبدین جهت است که برخی ازموتورهایی که وبلاگ شمادرآن ثبت می شوداقدام به ارسال ایمیل تاییدیه برای مطلع کردن شماازاتمام کاربه صورت صحیح می باشد که البته شمامی توانیدهرایمیلی رابرای این منظورمعرفی کنید.